Τσικνοπέμπτη 2017

7 February 2017
Κατηγορία:
Σχόλια:  0

Φέτος την Τσικνοπέμπτη, 16/02/2017 σκεφτήκαμε να κάνουμε κάτι πρωτότυπο και διασκεδαστικό για τους μικρούς μας μαθητές:

Καλέσαμε το English Theatre Club για να παρουσιάσει μόνο στους μαθητές του σχολείου μας την θεατρική παράσταση:  “The Beauty and the Beast” (Η Πεντάμορφη και το Τέρας) στα αγγλικά! Πρόκειται για ένα εκπαιδευτικό έργο, γραμμένο από την θεατρική συγγραφέα, Tessa Clark.

Η παράσταση θα γίνει στο Δημοτικό Πολιτιστικό Κέντρο Ταμπουρίων, Αντώνης Σαμαράκης. (Μικράς Ασίας 24 & Παπαναστασίου).

Ώρα έναρξης: 18:00.

Απαραίτητη η δήλωση συμμετοχής.

Το English Theatre Club είναι αγγλόφωνο παιδικό θέατρο. (http://www.englishtheatreclub.com/).

Ξεκίνησε το 1990 ως Θεατρικό Εργαστήρι και συνεχίζει να λειτουργεί με επιτυχία μέχρι σήμερα. Τα παιδιά μαθαίνουν την Αγγλική γλώσσα μέσω θεάτρου (English through Drama).

«Πιστεύουμε ότι η θεατρική εμπειρία δίνει στα παιδιά την ευκαιρία να βιώσουν την ξένη γλώσσα, με τρόπο πρωτότυπο και ζωντανό. Προπάντων δίνουμε έμφαση στη  συμμετοχή των μαθητών στην παράσταση, που τους δίνει την ευκαιρία να έχουν άμεση επαφή με την ξένη γλώσσα και τη θεατρική τέχνη.

Ελάτε να βρούμε μαζί ποιο είναι το πραγματικό νόημα της ομορφιάς της ψυχής. Μια διαδραστική κωμωδία με ζωντανά τραγούδια και χορούς